Sjezdovky pokrývá 30 až 60 centimetrů prachového sněhu. Největší nápor turistů už pominul, a tak se lyžuje bez front. ČTK to dnes řekli provozovatelé zimních středisek.
Na Ještědu se lyžuje bez čekání. V provozu jsou dvě lanovky a dva vleky. Jezdí se na Skalce, Liberecké, Bucharce a v dolní části sjezdovky Pod lany. Pro děti je otevřeno cvičiště u centrálního parkoviště na dojezdu sjezdovky Skalka. "Na víkend se otevřou Pláně, neudržujeme jen slalomový svah, ale lidé tam stejně lyžují," dodal Jakub Čeřovský ze Snowhillu, který areál provozuje.
Snowhill nabízí pěkné lyžování také v Jablonci nad Jizerou, kde se jezdí na Červené sjezdovce, od víkendu bude ale upravená ještě další trať a fungovat začne i večerní lyžování. V provozu je i zimní centrum ve Vysokém na Jizerou a v pátek se začne lyžovat v Jilemnici.
"Je tu asi 2000 lidí, ale nečeká se," řekl ČTK vlekař z tanvaldského Špičáku. Od pátku se tam začne lyžovat na Černé sjezdovce, která je poslední, která zatím nebyla v provozu. Všechny vleky a lanovky jezdí také v Bedřichově a na Severáku.
Vynikající sněhové podmínky panují i v Harrachově, otevřeny jsou všechny sjezdovky. Večer se lyžuje na malém vleku. Upravená je z Čertovy hory Krkonošská magistrála. Na sjezdovkách v Rokytnici na Jizerou je od 40 do 60 centimetrů technického a přírodního sněhu. V provozu jsou obě lanovky a v pátek bude zprovozněn vlek Montaz a Křížek a otevřená Černá sjezdovka.
Jizerská obecně prospěšná společnost upravila celých 170 kilometrů běžeckých tratí. Rolba z Jizerky upravila letos poprvé také stopy do Nového Města pod Smrkem a v okolí Oldřichova. "V Oldřichově je připravené parkoviště, lyžaře pak čeká 6,5 kilometru dlouhé stoupání. Je to trasa pro fajnšmekry, na které se netvoří davy," poznamenala ředitelka společnosti Milena Jelínková. Obě stopy se dají podle ní udržovat, jen když je hodně sněhu. Rolby upravily také tratě v okolí rozhledny Štěpánka. Běžkaři mohou přejet silnici u motorestu v Kořenově a dostat se na běžecké tratě v Krkonoších.