Lidé po celých Spojených státech jsou v šoku, tragédii nesou velmi, velmi těžce, nelze to slovy vyjádřit. Nebyl výjimkou pohled na policisty před služebními auty, kteří plakali. Obchody, kina, státní instituce, restaurace a vůbec většina firem je zavřena, mnoho lidí ani nešlo do práce, jen sledovalo zpravodajství.
Na Rhode Islandu probíhaly masivní kontroly automobilů. Cca 15 km od Providence je námořní vojenská základna, prostor okolo ní je hermeticky uzavřen, veškerý pohyb v oblasti kolem základny je přísně zakázán. Piloti sedí v kokpitech ve stíhačkách přímo na ranveji, aby byli schopni eventuelně okamžitě zasáhnout.
Lidé se prý chtějí mstít a podle Pavlova názoru to vypadá, že jakmile dojde na nějakou odplatu Američanů (hovoří se o teroristovi USAMA BIN LADENovi, který se skrývá v Afganistánu), nebude to rozhodně na diplomatické úrovni.
Velké problémy jsou po celých Státech s komunikací. Telefony beznadějně nefungují, Internet je VELMI přetížen (jako obvykle jsem s Pavlem komunikoval metodou VoiceIP přes program AOL Instant Messanger - něco podobného jako ICQ, tentokrát ale bylo spojení velmi nekvalitní, ač se za normálních podmínek vyrovná téměř telefonu). O přetíženosti Internetu informovala i tamější média.
Tady bych rád poznamenal jednu věc. Internet byl budován někdy na začátku 70. let v rámci vojenské sítě ARPANet jako komunikační prostředek použitelný mimo jiné ve válce (díky své struktuře může Internet fungovat, i když je zničeno několik uzlů, není vyřazen z chodu jako například telefonní vedení, když je zničena telefonní ústředna).