Minařík se tehdy odvolal k Vrchnímu soudu v Praze, odkud se případ vrátil do Liberce. Vrchnímu soudu nestačily důkazy, na jejichž základě byl Minařík odsouzen. ČTK to řekla liberecká soudkyně Olga Fričová.
Vrchní soud chtěl, aby krajský soud doplnil několik důkazů. Hlavní líčení se však musí uskutečnit celé. Jeden ze soudců přísedících totiž skončil. Při novém procesu ho vystřídala kolegyně a pokud se senát vymění, má obžalovaný právo na opakování celého hlavního líčení. Minařík své právo využil. Pouhé čtení výpovědí, pronesených při minulém procesu od prosince 2006 do března 2007, mu nestačilo.
"Vrchní soud požadoval, abychom nechali vypracovat psychologický a psychiatrický posudek na Minaříka a zjistili jeho majetkové poměry v době, kdy podle obžaloby Procházkovu vraždu připravoval," řekla Fričová.
Vrchnímu soudu scházel i psychologický posudek na údajně najatého vraha Martina Keremidčieva. Chtěl také, ať krajský soud zjistí, jestli Keremidčiev platí alimenty. "Podle Vrchního soudu bychom měli odtajnit utajeného svědka, což ale kvůli jeho ochraně neudělám," uvedla Fričová.
Podle obžaloby podnikatel Minařík dlužil svému kamarádovi Procházkovi přes 4,5 milionu korun a na jeho zavraždění si najal bývalého profesionálního vojáka Martina Keremidčieva. Keremidčiev o zakázce od Minaříka řekl koncem ledna 2006 policistům. Dal jim také pušku a vypověděl, že ji dostal od Minaříka. Keremidčiev se obrátil na policii ze strachu, aby ho Minařík nezlikvidoval, kdyby Procházka zůstal na živu. Keremidčievova výpověď se stala klíčovým důkazem proti Minaříkovi. Keremidčievovi prý slíbil za vraždu Procházky 100.000 korun.
Na poslední schůzku s Minaříkem šel Keremidčiev s ukrytým policejním odposlouchávacím zařízením. Na nekvalitním zvukovém záznamu však není všemu rozumět a přímo o přípravě vraždy se nemluví. Nahrávka přinesla pouze nepřímé důkazy, kromě jiného se na ní hovoří o únikových cestách.
Při hlavním líčení v prosinci 2006 promluvil utajený svědek, s nímž Keremidčiev údajně jezdil v autě, když asi dvacetkrát sledovali Procházku mladšího a jeho dům a byt. "Měli jsme za peníze provést vraždu nějakého pána. Ale spáchat jsme ji nechtěli. Jen jsme se snažili vytáhnout ze zadavatele vraždy co nejvíce peněz," prohlásil utajený svědek.
Procházka starší označil u soudu sebe a svého syna za nejznámější a nejúspěšnější podnikatele na Českolipsku. Rodinná firma se zaměřuje například na výstavbu sítí mobilních operátorů a na výrobu tvárnic. V první polovině 90. let skončili oba Procházkové ve vězení za pletichy při veřejných dražbách. V roce 1999 zatkli kriminalisté Procházku mladšího pro podezření z vraždy ředitele liberecké akciové společnosti Limas Ludvíka Petružely. Vinu se ale Procházkovi mladšímu nepodařilo prokázat.
Hlavní líčení s Minaříkem by mělo pokračovat i v úterý.