Mimoň
Návrh na stanovení poplatku na 400 korun za rok na osobu trvale bydlící v Mimoni a 300 korun za rekreační objekt, vyjma vojáků plnících základní vojenskou službu, se zdál mimoňským zastupitelům příliš tvrdý. Proti výší poplatku sice nenamítali nic, ovšem podle mínění některých by od platby měli být osvobozeni také například studenti, kteří sice mají ve městě hlášený trvalý pobyt, ale jsou ubytovaní například na koleji.
Z diskuse nakonec vzešel návrh, aby byl poplatek za daný měsíc odpuštěn všem, kteří prokáží, že se tento měsíc na území města nezdržovali. Způsob prokazování podle sdělení místostarosty město zatím stanovený nemá, zastupiteli byl však návrh přijat.
Stráž pod Ralskem
Podobný návrh jako v Mimoni, ovšem s částkami 250 a 170 korun, byl předložen strážským zastupitelům. Ani zde osvobození pouze vojáků nepovažovali přítomní za objektivní. Jak prokázalo sčítání, jsou ve Stráži hlášeny k trvalému pobytu 4 tisíce lidí, z toho 300 se prokazatelně dlouhodobě zdržuje mimo město a naopak 500 lidí bydlí a tudíž produkuje odpad ve Stráži a hlášený trvalý pobyt zde nemají. Na tyto lidi by pak podle zastupitelů občané dopláceli. Diskusi zakončil starosta tím, že vyhláška se na tomto zasedání prostě musí přijmout a v zápětí byla valnou většinou přijata.
Jablonné v Podještědí
Při projednávání výše poplatku v Jablonném, místo aby se zastupitelé zabývali návrhem Technických služeb města Jablonného 480 Kč/os/rok a stejnou částkou i pro chalupáře za objekt (zákonem stanovená maximální výše je 500 Kč/os/rok), začali spílat poslancům, že takový zákon vůbec schválili a raději než hlasovat o něčem takovém, nebudou hlasovat vůbec.
Starosta si uprostřed bouřlivé diskuse povzdechl, že zastupitelé jej nutí k nezákonnému chování, kterým je ponechání známkového systému a ještě mu to odhlasují. Přesto vyhláška nakonec přijata nebyla a na první čtvrtletí tak bude v Jablonném ponechán známkový systém.