Ani letošní léto nebylo výjimkou a my na ZŠ a MŠ Klíč jsme pro účastníky Anglického příměstského tábora 2016 připravili pestrý a bohatý program. Tento ročník se nesl v duchu netradičních témat, a skýtal tak mnoho nových zážitků i zkušeností pro každého.
Abychom ukázali, že i učitelé dokáží držet krok s dobou, oblékli jsme první turnus do digitálního kabátu. Přesněji řečeno první týden spojoval dva rozlišné světy – reálný a virtuální. Nejen, že jsme se dozvěděli něco více o počítačích samotných, také jsme si ukázali, že jsou zdrojem užitečných informací. V praxi to pak znamenalo, že jsme v první řadě tyto stroje použili k dokončení domácích úkolů. A jako odměnu za dobře vykonanou práci si pak jednotlivé týmy mohli „ve volném čase“ vylepšovat a vyzbrojovat svou postavu z alternativní reality. Jak dobře se jim tento proces dařil, to už záleželo na jejich týmové práci a snaze v odpoledním programu.
V týdnu druhém bylo třeba zapojit všechny smysly a mít oči stále otevřené. Mimo jiné byla potřeba i spousta „papírování“ a sepisování výpovědí a shromažďování důkazů atd. Jak nejspíš tušíte, čekalo nás vyšetřování, a sice bankovní loupeže. Tentokrát se každý tým svými výkony zasloužil o získávání nápověd. Při dostatečném množství pak tyto nápovědy mohly naše malé detektivy dovést až ke zdárnému vyřešení případu. Součástí druhého týdne byla i jakási „stínová“ celotáborová hra „na vrahy“. Ale nemusíte se bát, při této hře nebyl žádný z účastníků tábora zraněn. Princip není těžký, vedoucí tajně vyhlásí několik vrahů a veřejně pak několik policistů. Tímto bychom rádi pochválili policejní sbor, který dokázal dopadnout všechny vrahy ještě před tím, než se jim podařilo eliminovat všechny civilisty.
Součástí obou týdnů byly samozřejmě odpolední výlety do lesa i na ranč v Heřmaničkách, kde se děti mohly svézt na koních. Ani nepříznivé počasí nám nezabránilo si tyto výjezdy zpříjemnit nějakou veselou hrou či aktivitou.
Anglický jazyk se prolínal všemi aktivitami od rána až do pozdního odpoledne. Naším hlavním cílem je užít si zábavu a děti motivovat k dalšímu studiu jazyka. Letošní rok byl speciální i díky zahraničním dobrovolníkům z českolipské Farní charity, kteří výrazně přispěli k výborné atmosféře a k tomu, že se angličtina skutečně stala nedílnou součástí komunikace. Velké díky tedy patří Sally, Josému, Máše a Patri.
Díky obměně témat i účastníků je pro nás každý nový ročník tábora v něčem nový a vždy si ho patřičně užijeme. Věřím, že mluvím nejen za lektory, ale za všechny zúčastněné, když konstatuji, že se již teď těším na nadcházející příští ročník.