Nedělní rodinné výlety, závody v běhu do vrchu či na horském kole, sáňkování v průseku na východní straně, poutě, posezení v zahradní restauraci či schůzky zamilovaných - to všechno by mohla nabídnout regenerace Holého vrchu jako místa, kam se chodí za přírodou i za zábavou. Vyplývá to ze studie firmy S. P. A. D., jejíž zpracování zadalo město více méně na základě iniciativy, jednoho mladého občana České Lípy.
Studie navrhuje stavbu kruhové věže rozhledny s vyhlídkovou plošinou 21 m nad vrcholem kopce, se dvěma spirálovými schodišti s možností doplnění o mechanický zdvihací prostředek pro imobilní občany. Plošina by měla vyhlídkové balkony a zastřešení na sloupech.
V roce 1885, kdy byl Holý vrch ještě skutečně holý, byl na místě vyhořelé kaple postaven výletní hostinec ve švýcarském horském stylu, českolipským profesorem a malířem Eduardem Steffenem uvnitř vyzdobený nástěnnými malbami zachycujícími zajímavá místa v okolí i podobu tvůrce. Hostinec, přestavěný do honosnější podoby se čtyřmi nárožními věžičkami, byl zbudován na místě kaple Nejsvětější Trojice z roku 1720, kterou zde nechal vystavět barvíř Gabriel Patz jako poděkování za záchranu před morem. O kapli se až do r. 1787 staral poustevník, později při nepovolených svatojánských ohních v r. 1814 vyhořela.
Jak uvádí zmíněná studie, stavitelé využili pro stavbu hosince pozůstatků kaple, jejíž torzo posloužilo jako přízemí. V 50. letech však byly zbytky stavby rozebírány, podle pamětníků prý jako stavební materiál na garáže, a tak se toho do dnešních dnů, kromě torza sklepení na východní straně konce, z hostince mnoho nezachovalo.

restaurace na Holém vrchu po rozšíření o nárožní věžičky na pohlednici po r. 1930
Architektonická studie počítá s tím, že vzhledem k vysokým nákladům na obnovení klasické restaurace by se možnost občerstvení omezila na drobný objekt v místě původního sklepení, s návazností na oválnou terénní plošinu, jež by byla osázena vzrostlou zelení, poskytující stín při posezení u stolů.
Torzo kaple, které by se mělo především zakonzervovat, by se po určitých stavebních úpravách dalo sezónně využívat např. k různým kulturním účelům. Na stávající terase navrhuje studie dětské hřiště.
V pohledu os rozhledny by měly úzké průseky umožnit výhledy na město a jeho okolí nejen z rozhledny, ale i z terasy a vrcholové plošiny. Na spirálovitě vedené cestě k vrcholu by znavené poutníky čekala místa nejen k posezení, ale i potěše oka, protože na jedné straně cesty by mohly být umístěny např. různé sochy.
Rada města si vyžádala orientační vyčíslení nákladů realizace, zda k ní nakonec dojde, bude ale záležet na vůli zastupitelů. Současných nebo příštích.