Já bych ještě dodal, že jí museli zákonitě způsobit i značné psychické utrpení. Pokud výhružné telefonáty od návštěvníků pornostránek byly tak závažné, že se jimi (opět dle zmíněného článku) dosud zabývá policie, nutně musely u poškozené vyvolat trvalé intenzívní obavy o život a zdraví své i svých nejbližších. Navíc obavy zdaleka ne bezdůvodné.
O tom svědčí stále se množící útoky nezřídka psychicky labilních jedinců vůči svému okolí, a to někdy i z naprosto malicherných důvodů. Nedávno tak na Opavsku za bílého dne a na veřejném místě zastřelil matku dvou dětí její soused, údajně kvůli příliš hlasitě puštěné televizi. Zcela čerstvý je otřesný případ trojnásobné vraždy v Litvinovicích na Českobudějovicku, spáchané člověkem, na jehož zřejmou duševní nenormálnost upozorňovalo jeho okolí již delší dobu.
Je pro mne proto naprosto nepřijatelná snaha obhájce o bagatelizaci činu obou podnikatelů: „Anonymy psali zřejmě nemocní lidé, kteří měli k bývalé první dámě negativní vztah a spuštění webových stránek jen spustilo jejich reakce“, měl se vyjádřit dle autorky článku. Podobně cituje MF Dnes: „Kauza s webovými stránkami, to byl pouze takový spouštěč.“ I kdyby to byla pravda, což nevíme (pro leckoho předem zcela nezaujatého může být setkání se známým jménem v takovýchto souvislostech pořádný šok), bylo by zprovoznění webových stránek tou příslovečnou poslední kapkou. Přesně tím, co údajné „nemocné“ anonymy pohnulo k jejich činům. A pak také tento pokus o bagatelizaci celé věci nemusí být argumentem ve prospěch obhajoby, nýbrž spíše obžaloby.