Dnes je 20. 04. 2025
svátek má Marcela

Patrové garáže v České Lípě

Archiv

Město nechce určovat konkrétní využití budovy, ale uvítalo by, kdyby zde byly zřízeny patrové garáže. Prvotní informace odboru města, že z hlediska konstrukčního provedení je budova pro tento účel nevhodná se nepotvrdila. Studie zadaná tímtéž odborem naopak reálnost záměru potvrdila. Náklady na obnovu objektu, při níž by bylo podzemní a první nadzemní podlaží využito pro garážování se 125 až 135 parkovacími místy a druhé nadzemní podlaží pro jiné komeční účely, jsou odhadovány na 29,24 mil. Kč.

Prodej objektu i za symbolickou cenu by byl pro město bezpochyby výhodný, protože náklady na jeho demolici, která by dříve nebo později město čekala, jsou odhadovány od 7,4 mil do16,8 mil. Kč.

Podle předběžných informací chce jeden z možných kupců využít stavbu pro zřízení stanice technické kontroly. "Veškeré názory na využití objektu považuji za akademickou diskusi," konstatoval na zasedání zastupitelstva, které vyjádřilo s prodejem objektu souhlas, zastupitel Ludvík Engel. "Podíváme-li se na ceny řadových garáží, vyjdou podstatně levněji. Ale město to realizovat nebude, takže je zbytečné o tom diskutovat," dodal na závěr.