Dnes je 19. 04. 2025
svátek má Rostislav

Oprava mostu v Mimoni opět komplikuje dopravu

Archiv

Na frekventované silnici z Jablonného v Podještědí na Českou Lípu se tak mohou tvořit kolony.


"Ukončení stavebních prací předpokládáme do konce května," řekl dnes  Dušan Drahoš, ředitel společnosti SaM Silnice a mosty Česká Lípa, která rekonstrukci provádí.


Most přes Panenský potok v Mimoni byl ve špatném stavu, proto byla už loni v červenci zahájena jeho kompletní oprava.


"Včetně oprav sousedních komunikací přijde na 14,6 milionu korun," řekla dnes  mluvčí společnosti SaM Marcela Řehořková.


Rekonstrukce, kvůli které musela být dokonce na čas přemístěna socha svatého Jana Nepomuckého, zvýší nosnost mostu i jeho šířku. Základní práce provedl dodavatel už loni, nyní je třeba dokončit římsy, opěrné zdi a povrchy mostu i přilehlé komunikace.


"Na přelomu dubna a května plánujeme také opravu kanalizace na nedaleké křižovatce při příjezdu do Mimoně od České Lípy," poznamenal Drahoš.


Podle informací z krajského úřadu není most v Mimoni jediným, který byl ve špatném stavu. Rekonstrukci by potřebovalo zhruba 40 procent z 650 mostů na silnicích druhých a třetích tříd v kraji. Pokud by kraj chtěl dát do pořádku všechny své mosty, potřeboval by na to zhruba 130 milionů korun.