Podle policistů je škoda, že jdou vybrané peníze do rozpočtu a nezůstanou policii. Mohly by totiž zlepšit vybavenost policistů nebo přispět na to, aby se akce jako Kryštof mohly konat častěji.
V rámci preventivní bezpečnostní akce, která má přispět ke snížení nehodovosti a zmírnění následků havárií, prověřila policie ve čtyřech okresech kraje téměř 18.000 vozidel a přes 13.000 osob. Zostřený dohled na silnicích se už po prvních dnech projevil viditelným úbytkem automobilů na silnicích. Přesto policisté za čtyři dny řešili přes 4500 přestupků.
"Nejčastěji řidiči platili za překročení povolené rychlosti, špatný technický stav vozidla a chybějící doklady," řekla dnes liberecká policejní mluvčí Vlasta Suchánková.
Řidiči většinou zpřísněný dozor na silnicích vítají.
"Nevadí mi, že policie kontroluje, když mě ale cestou do České Lípy stavěli už potřetí, musel jsem se hodně držet abych nenadával," řekl jeden z řidičů.
Jiný šofér zase přiznal, že se na silnici cítí mnohem bezpečněji, protože auta jezdí viditelně pomaleji. "Pořád koukám na tachometr, abych nejel moc rychle, někdy mi ale to hlemýždí tempo leze na nervy," přiznal muž.
Podle Vlasty Suchánkové si řidiči dávají větší pozor. S každým dnem ubývá případů, kdy policisté odhalí podnapilého řidiče za volantem. "Zatímco v prvních dvou dnech jsme jen na Liberecku řešili sedm těchto případů, v dalších dvou dnech už se to stalo jen dvakrát," doplnila mluvčí.
O akci Kryštof však zřejmě nevěděl čtyřiatřicetiletý cizinec, který ve čtvrtek odpoledne havaroval v Kateřinské ulici v Liberci. Při výjezdu z levotočivé zatáčky zachytil svým mitsubishi protijedoucího forda a způsobil škodu za 55.000 korun. "Při orientační dechové zkoušce policisté cizinci naměřili 2,37 promile alkoholu v krvi," poznamenala mluvčí.