V minulosti byli motoristé zvyklí, že změny na evidenci motorových vozidel mohli hlásit kromě úředních dnů, pondělí a středy, také v úterý. Dnes je pro veřejnost otevřeno pouze v pondělí a ve středu a přestože se zde vytvářejí dlouhé fronty, některé přepážky jsou úředníky neobsazeny.
Podle slov zástupkyně přednostky OkÚ Česká Lípa Marie Ševelové je příčinou nedostatek zaměstnanců. Těch je na evidenci vozidel sedm a vzhledem k tomu, že se u přepážek střídají, jsou lidem k dispozici otevřené pouze tři až čtyři přepážky. „Dokud evidence spadala pod policii, chodili nám právě v úterý vypomáhat oni. Okresní úřad ale volné pracovníky k dispozici nemá a ani nemá dostatek prostředků na zřízení dalších míst,“ řekla vedoucí registru vozidel Marta Bendová. Jak uvedla zástupkyně přednostky, okresní úřad se bude snažit vzniklou situaci řešit. Pravděpodobně by mohl nějaké prostředky z rozpočtových úspor na přijetí jednoho úředníka pro evidenci vozidel uvolnit.
Prvním krokem OkÚ ve snaze zkvalitnit služby na registru bylo instalování vyvolávacího systému. Počítač, na který je systém zapojen, monitoruje počet žadatelů a v případě, že je naplněn denní limit, jsou nově příchozí upozornění, že už obslouženi nebudou. Tím občan předejde marnému čekání, kdy už na něj ten den nevyjde řada. Výhodou nového zařízení je také to, že pokud zákazník obdrží pořadové číslo, bude jej systém vyvolávat až do doby, než bude obsloužen a pokud se k přepážce nedostaví hned, jeho číslo z pořadníku nevyřadí. Tak nemusí na úřadu trávit hodiny čekáním.
Vyvolávací systém pořídil se svého rozpočtu okresní úřad za přibližně 70 tisíc Kč.
V úřední dny proběhne přibližně 230 – 250 úkonů. V této statistice jsou zahrnuti i žadatelé, kteří jsou de facto se svou žádostí momentálně odmítnuti kvůli nedostatečně vyřízeným příslušným dokladům. Vyřízení jedné změny v registru může zabrat maximálně 30 – 40 minut.
S podobnými problémy jako na registru v České Lípě se podle sdělení Ševelové potýká většina okresních úřadů.