Dnes je 22. 04. 2025
svátek má Evženie

Na Máchovo jezero se sjíždějí návštěvníci tanečního festivalu

Archiv

Českolipská policie kvůli tomu přijala zvláštní bezpečnostní opatření. Dopravní policie hlídá příjezdové trasy a kriminální služba dohlíží na to, aby nedocházelo k ničení a krádežím aut. ČTK to dnes řekla mluvčí policie v České Lípě Ivana Balášová.


Pořadatelé jediné české plážové party počítají s návštěvností okolo 10.000 lidí, vloni přilákala show 8000 účastníků. "Jen v předprodeji se prodalo přes 6000 vstupenek," řekl za organizátory Zdeněk Gabriel. Pořadatelé najali 100 mužů z bezpečnostních agentur, kteří budou také dohlížet na udržování pořádku.


Jednou z největších hvězd sedmého ročníku akce bude vystoupení údajně nejžádanějšího dýdžeje světa Carla Coxe, který bude hrát v sobotu od 01:00 do 03:00. "Česko je jeho jedinou zastávkou v takzvané východní Evropě," uvedla Eva Dvořáková Jasanovská z agentury Ideamedia. Dodala, že program pamatuje na příznivce všech stylů elektronické taneční hudby. Představí se v něm také Josh Wink, John Dahlback i nejlepší česká dýdžejka Lucca s rockovým kytaristou Michalem Pavlíčkem.


Cox je považován za objevitele nového zvuku, jako první začal používat zcela novou techniku mixování, když v roce 1988 na festivalu Sunrise před zraky 15.000 lidí hrál ze tří gramofonů. Američan Wink, který bude bavit tanečníky od 03:00 do 04:30, vystupuje jako dýdžej od svých třinácti let. V roce 1990 se seznámil s Kingem Brittem, fanouškem rapu a acid jazzu. Spolu založili nezávislou nahrávací společnost, natočil řadu singlů a udělal desítky remixů. Dokonale pracuje s publikem, je schopen zahrát techno i house. Dále na Mácháči vystoupí Close to Home, Get Shakes, Gavyn Mitchell, Philipp Straub nebo Loutka.


U Máchova jezera se bude hrát a tančit na pěti pódiích na pláži Klůček a jejím okolí. Tři jsou pod stany v lese a centrální pódium i taneční plocha budou na pontonech přímo na vodní hladině. Na taneční festival naváže sobotní afterparty v chatové osadě Bílý Kámen.