Dnes je 19. 04. 2025
svátek má Rostislav

Komínáři lezou i v České Lípě

Archiv

Na místě kromě policejní hlídky zasahovali zdravotníci a hasiči. V minulých letech se na komín dostalo již několik hazardérů. Řekl to dnes mluvčí českolipské policie Milan Bradáč.


"Podobné excesy zdržují policisty, kteří by pak mohli chybět u závažných případů," dodal.


Opilci hrozí za přestupek pokuta až 15.000 korun. Komín patří firmě Českolipská teplárenská a policisté se na ni chtějí obrátit, aby nezodpovědným lidem ve výstupu na komín zabránila.


Podle ředitele Českolipské teplárenské Ivana Urbana firma již dříve zatarasila cestu ke schodům na komín železnou mříží se zámkem a ostnatým drátem. Před několika lety totiž na komín pronikl sebevrah a zabil se skokem dolů.


"Někdo zřejmě musel zámek zničit. Opatření, aby se nahoru nikdo nedostal, přijmeme co nejrychleji," uvedl Urban.


Komín u železničního nádraží Českolipská teplárenská již nevyužívá. Stavba stojí v opuštěném areálu, kde chybí ostraha. Prostor kolem ní sice chrání plot, nepřekonatelnou překážkou ale není, dodal Urban.


Na muže na komíně upozornil policisty 1. ledna železničář.


-----------------------


Zde jsou nějaké stránky o komínářích.