Dnes je 25. 11. 2024
svátek má Kateřina

Jak umravnit neukázněné řidiče?

Archiv

Za užívání měřící jednotky (ruční laserový měřič rychlosti, dvoustopé silniční motorové vozidlo a dvě procesuální vysílačky)  mělo podle návrhu město platit 980 korun za hodinu (bez DPH) s tím, že bude zařízení využívat do konce letošního roku. „Měřením rychlosti by se měla zabývat republiková policie.  Pokud nebude změněn zákon, měla by se městská policie věnovat pořádkovým věcem,“ převládl v zastupitelstvu názor, a proto návrh na pronájem zařízení neprošel.
 „Budeme na policisty naléhat, aby rychlost ve městě měřili častěji,“ ubezpečuje místostarosta Nového Boru Stanislav Valdman. Přestože zastupitelstvo návrh na pronájem zařízení odmítlo, hodlají Novoborští využít jiný způsob, který neukázněné řidiče do jisté míry umravňuje, což dokládají dobré zkušenosti z ostatních měst. „Rada města projednala a schválila, abychom při sestavování rozpočtu na příští rok pamatovali na zakoupení pevných ukazatelů měření rychlosti. Motoristé je dobře znají, jsou to vlastně světelné tabule, na kterých je červeně signalizovaná rychlost právě přijíždějícího vozidla,“ vysvětluje. „Pokuta sice nehrozí, ale na mnohé řidiče signalizace o překročení nejvyšší povolené rychlosti zapůsobí a uberou plyn.“
Rada města navrhla, aby na nákup pevných ukazatelů rychlosti bylo vyčleněno cca 300 tisíc korun. Dva ukazatele rychlosti by měly být umístěny v Pihelu, další ve směru na Polevsko, jeden na třídě TGM a poslední u obchodního domu Plus. K jejich přesnému rozmístění se kromě policistů budou pravděpodobně vyjadřovat odbor dopravy a výbor pro dopravu a životní prostředí.