Je to inscenace několika projekcí nalezených amatérských filmových a fotografických materiálů beze slov a komentářů, které doprovází živá hudba. „Sběr materiálů pro tento projekt probíhal asi tak pět let,“ říká autor projektu Tomáš Procházka.
Divákům je předkládána mozaika ze střípků cizích životů, které jsou si vlastně všechny velmi podobné. Hlavní roli jejich představení hraje hned několik filmových pláten, na některá jsou promítány diapozitivy, na jiná film 8 mm aj.
„Ve vetešnictví, bazarech a na bleším trhu jsme nacházeli rodinné záznamy, které si kdysi někdo s nadšením zhotovil, dostali jsme do rukou citlivý materiál, kterého si vážíme a přistupujeme k němu s úctou, Je to výpověď o životech stejně důležitých, jako jsou ty naše,“ říká Tomáš Procházka.
Skupina Handa Gote vznikla loni a tvoří ji tanečnice a choreografka Veronika Švábová, muzikanti David Freudl, Tomáš Procházka, Leoš Kropáček, David Singer, Petr Kalvoda, světelný designér Jakub Hybler a scénograf Robert Smolík. Slovo Handa Gote znamená v japonštině pájka.
„Tento název jsme si zvolili proto, že rádi pracujeme s nalezeným a recyklovaným materiálem, užíváme staré, opotřebované nebo rozbité věci. Všichni ale také obdivujeme japonskou kulturu pro její vznešenost a cit pro harmonii,“dodává.
Kromě různých technologií využívá autorský tým Handa Gote také živou hudbu známé české skupiny improvizované hudby B4.