Základem výstavy jsou portréty v úhledných rámech provedené se vší péčí fotoateliérem, v němž pracovali často lidé se školením akademických malířů. Své postavy pečlivě aranžovali a starali se o vhodné dekorace a pozadí. Jemná práce retušérská spolu se stářím vystaveného obrazu dále zušlechtila každou tvář.
Sólové portréty nejsou jedinou náplní výstavního projektu. Tuto část uvádí pozoruhodný snímek faráře Ehrlicha z Jestřebí (1796 – 1870). Naexponovaný snímek byl obkreslen a znovu nareprodukován. V další části je možné spatřit různé skupinové snímky. K nejpozoruhodnějším patří švadlenky z jednoho krejčovství z doby před sto třiceti lety. Každá z dívek má v ruce kousek látky, jehlu nebo žehličku či se opírá o krejčovskou pannu a šicí stroj.
Závěrečnou třetí část tvoří dvě skupiny obrázků. Na jedné straně je možné spatřit velká spolková tabla. Vzhledem k letošnímu výročí sto padesáti let kamenickošenovské sklářské školy jsme zařadili dosud nikdy nevystavená tabla šenovských obchodníků z let 1888 – 1913. Letos uplynulo 425 let od založení lukostřeleckého spolku v České Lípě. Výběr portrétů „králů střelců“ výstavu uzavírá. Pro veřejnost je přístupná až do 10. září.