V sezóně 2002/2003 se mužstvu A velmi dobře dařilo, jejich výkony si říkaly o postup do divize, což se také podařilo pod vedením bratrů Petra a Pavla Šandových, za aktivní účasti vedoucího mužstva Pavla Svobody. Kdo se z hráčů na tomto úspěchu podílel – Šimon V., Mareček, Půlpán, Jedounek, Švehla, Bobelák, Kacafírek, Rataj, Malich, Nehonský, Novotný, Juska, Soukup P., Březina, Štummer a M. Svoboda.
Bohužel i v této době bylo vše odvislé od finančních možností. Pod vedením nového předsedy pana PhDr. Karla Mrvíka, sportovního ředitele Ing. Vlastimila Horáka a za vydatné pomoci pana Františka Matějky a realizaci hráčských kádrů se dařilo naplňovat sportovní úspěchy u všech 14 celků, které pod Fotbalovým klubem startovaly. Nelze zapomenout na subjekty, které se snažily v roce 2004 pomoci fotbalu v České Lípě formou materiální či finanční účasti. Na tomto místě je třeba poděkovat městu Česká Lípa, KM PRONA, Jizerským pekárnám Česká Lípa, Gedosu Česká Lípa, firmě Rethmann – Jeřala, Českolipská teplárna, SaM, VOKA, Ingstav Doksy a dalším. V tomto roce proběhla valná hromada, kde byl zvolen tento výkonný výbor – předseda PhDr. Karel Mrvík, sportovní ředitel ing. Vlastimil Horák, tajemník Ladislav Bahník, sekretář Bc. Petr Kotlář a další členové Tomáš Karlík, František Just, Josef Řezáč, Miroslav Dalík a Jaromír Hradiský.
Mládežnických mužstev se tyto změny ve výkonnosti záporně nedotkly. Naopak. V kategorii žáků se podařilo v roce 2002 navázat na úspěchy z minulých let, kdy žáci postoupili do nejvyšší žákovské soutěže v republice
Po postupu mužstva A do divize se na trenérské funkci vystřídali Petr Šanda za Ladislava Bobka, který přišel z Mladé Boleslavi, asistenta mu dělal Marek Juska. Mužstvu se nedařilo, a tak v průběhu sezóny byl k mužstvu povolán zkušený trenér Václav Rys, i přesto to znamenalo na konci sezóny sestup do krajského přeboru. Kdo u toho z hráčů byl – Paroulek, Petr, Rataj, Patočka, Juska, Donát, Holub, Bláha, Kacafírek, Fiala D., Budínský, Benc, Jurčík, Půlpám, Smeták, Jedounek, Řezáč.
V sezóně 2005/2006 měl pan Rys nelehký úkol, udržet se v krajském přeboru. Nebylo to lehké, ekonomická stránka klubu v té době nebyla na dobré úrovni. K dispozici měl tento hráčský kádr: Michal Svoboda (77), Radek Benc (76), Jiří Holub (86), Tomáš Jurčík (86), Martin Kacafírek (75), Martin Kolegar (86), Lukáš Půlpán (84), Vlastimil Rataj (75), Jan Satrapa (86), Jiří Smeták (75) a Miroslav Zdražil ( 80). V mužstvu dále působili Zdeněk Benda (86), Jakub Dutka (86), Martin Hanoušek (85), Jaroslav Král (80), Lukáš Malich ( 80), Jiří Miláček (86), Vít Šmon ( 83), Tomáš Souček (86), Radek Švehla (84) a Michal Zelenka ( 86). Vedoucím mužstva byl Pavel Svoboda (57). Nakonec se podařilo udržet krajský přebor.
Trenér Václav Rys, který v minulosti vedl Vagonku v druhé nejvyšší soutěži a poté trénoval Plzeň v l. lize.
Na valné hromadě v roce 2005 byl zvolen nový výkonný výbor. Stávajícího předsedu PhDr. Karla Mrvíka vystřídal ing. Vlastimil Horák, místopředsedou se stal Tomáš Karlík, tajemníkem a pokladníkem Petr Franko, Sekretářem zůstal Bc. Petr Kotlář, který později z VV odstoupil. Mládež měl nastarost Miroslav Dvořák a členové zůstali Ladislav Bahník a Miroslav Dalík. Zvolený výkonný výbor neměl lehký start. Ekonomická situace v oddíle nebyla na dobré úrovni. Nebýt obětavosti předsedy a pokladníka, kteří klub drželi finančně nad vodou, možná by to dopadlo s klubem zle. Zde je zapotřebí poděkovat všem funkcionářům, ale i hráčům za příkladný přístup k českolipskému fotbalu.