Firmě zajišťující v Mimoni výstavbu obchodního střediska Edeka vyměřil městský úřad téměř třísettisícový poplatek za zábor veřejného prostranství. Firma ale požádala zastupitelstvo, aby jí byl tento poplatek prominut.
K původnímu návrhu, aby firma zaplatila poplatek v plné výši, byly během diskuse zastupitelů přidány dva další. První, aby firma zaplatila tento poplatek až v případě, že nesplní termín dokončení stavby, kterým je polovina dubna příštího roku. Druhý, aby jí byl poplatek prominut.
Zastupitelé se po bouřlivém jednání usnesli na tom, že firma musí poplatek zaplatit a v případě včasného dokončení prací a kolaudace stavby jí bude na základě žádosti celá částky vrácena.
S žádostí o prominutí zmíněného poplatku předložil Indes také žádost, aby město převzalo do svého majetku komunikaci, kterou k obchodnímu centru firma vybuduje a která povede přes pozemky města. S touto žádostí zastupitelé souhlasili bez výhrad.