Jak uvedla během svého poslaneckého dne v České Lípě, obracejí se na ni jednak občané v tíživých životních situacích, kdy je z 80% takovýchto případů důvodem bezradnost postižených a nikoli přímé porušení zákona a kdy se občané domnívají, že již vyčerpali všechny možnosti.
Druhou skupinou občanů jsou ti, kteří se dovědí o chystané změně nějakého zákona a v rámci své zájmové skupiny vyjadřují svůj názor. Do třetice to jsou zástupci místní správy, kteří žádají o pomoc při řešení nějakého místního problému a poslankyně jim může zprostředkovat jednání na ministerstvu nebo ve sněmovně. (Česká Lípa např. žádala o pomoc při získání plochy seřaďovacího nádraží, která patří Českým drahám.)
Individuální žádosti občanů dokumentovala Ludmila Brynychová na dvou případech. První se týká manželů z Mimoně, kteří žijí v městském bytě, do něhož po rekonstrukci chodníku začala vinou přerušení odtoku stékat dešťová voda. Byt se stal kvůli vlhku a plísni neobyvatelný, ale na jejich stížnosti nereagovalo ani město, které údajně nechtělo rozkopávat nový chodník, ani "hygiena", která prý v tomto případě nemá žádné pravomoci. Poslankyně postiženým doporučila, aby se obrátili na konkrétního městského zastupitele. Jemu se pak jednáním na MÚ podařilo dosáhnout přidělení náhradního bytu na Ploužnici, kam se manželé přestěhují.
V druhém případě se jedná o tříleté a zatím bezúspěšné jednání o invalidním důchodu pro mladého občana ze Zákup, držitele průkazu ZTP/P, který netušil, že v době, kdy pracoval, za něj jeho zaměstnavatelé neodvádějí sociální pojištění. Pražská správa sociálního pojištění pak neuznala za dostatečný způsob, jakým své zaměstnání doložil a soudní řešení této záležitosti trvá neúměrně dlouho. Postižený se nemůže ani zaregistrovat na úřadu práce a protože jeho rodina s dítětem je odkázána na minimální výdělek manželky, nemůže si ani uhradit rekvalifikační kurz, o nějž má zájem. V tomto případě bude poslankyně interpelovat ministra, který by mohl intervencí řešení urychlit.
"Sociální síť ani právní řád nemohou postihnout všechny konkrétní případy, proto řadě lidí pomoci nemohu. Leckdy se také jedná o problém morálky úředníků, ne o porušení zákonů. Hlavní činností poslance je činnost zákonodárná, jeho pravomoci jsou omezené," doplnila vysvětlení svých možností poslankyně.
Kromě již zmíněného lobbování zájmových skupin na místní úrovni mohou se zákonodárnou činností souviset i některé skutečnosti, o nichž se poslankyně dovídá právě díky upozornění jednotlivců, kterých se některé nespravedlnosti týkají. V poslední době se setkala s poznatkem, že muž tzv. samoživitel, který pečuje o dítě, nemá stejná práva jako žena v témže postavení. Např. nemá možnost dřívějšího odchodu do důchodu. Právě v tomto případě se chce Ludmila Brynychová pokusit o legislativní řešení.