Článek o Českolipské tříkopcové výzvě si přečetlo takřka 800 lidí, více než stovka na něj reagovala a nakonec 17 odvážných prozatím výzvu přijalo.
Prvním zdolaným kopcem byl Holý vrch, chvíli po desáté hodině Zdeňkem Líbalem (přímý odkaz na podcast s ním naleznete zde). Do čela se pak během dne dostal běžec Jan Vaníček, který si šel po obědě dát třicetikilometrový běžecký trénink. Do zákazu vycházení stihl zdolat kopce devětkrát – každý třikrát. Zdeněk Líbal má zatím osm vrcholů, Jan Kobryn šest.
Já si skočil na Holák mezi vyučovacími hodinami. Všude klid, jen si tam hráli dva kluci. Obavy z davů tak mít nemusíte.
Českolipský nápad inspiroval autory projektu peakpoint a umožňují nyní do aplikace dočasně zadat i méně významné kopce v katastrech obcí, v nichž třetihory nezanechaly takové stopy jako na Českolipsku. Nemusíte tak smutnit, pokud nejste z našeho krásného města. Založit si můžete třeba výzvu zákupskou, strážskou nebo pražskou. Svou výzvu si založil i Zdeněk Líbal – pro kluky z házené. Kdo vyběhne za březen nejvícekrát na Špičák, dostane vybavení v hodnotě tří tisíc korun.
Dalším efektem Českolipské výzvy je, že Holý vrch, Špičák a Hůrka stoupají v žebříčku popularity českých hor. Bezkonkurenčně vede Lysá hora, ta jen letos má 358 peakpointů (a celkem za dobu fungování aplikace 1 222). Bylo by super třeba Holák dostat do společnosti Velkého Javorníku či Radhoště. Byla by to dobrá reklama pro Českou Lípu.
Budu rád, když se k výzvě ještě přidáte, času je stále dost. A nemusíte být přece první. Třeba vás tato zkušenost nakopne ke zdolávání dalších peakpointů. Jak postupovat, zjistíte ve zmíněném článku.