Z došlých anketních lístků i telefonátů vyplynulo, že vhodnou lokalitou, kde bude tento pilotní projekt realizován, je městská část Svárov, jehož obyvatelé o projekt projevili největší zájem. „Občanům této části České Lípy bylo vydáno celkem 120 hnědých nádob na organický odpad ze zahrádek, kterým je tráva, plevel, seno, sláma, listí, piliny, menší větve, zbytky ovoce a uschlé květiny,“ vypočítává dále starostka města Česká Lípa Hana Moudrá. Svoz bioodpadu se pak provádí pravidelně každou středu a podle prvních zjištění zatím občané dodržují sortiment odpadu, který do těchto nádob ukládají.
„Jelikož má město Česká Lípa k dispozici další nádoby na bioodpad, zahajuje nyní II. etapu tohoto projektu,“ říká starostka města Česká Lípa Hana Moudrá. II. etapa projektu nyní obsáhne městskou část Holý Vrch, kde dle uskutečněné ankety panoval mezi občany druhý největší počet zájemců. Pro občany této části je připraven přibližně stejný počet nádob na bioodpad jako na Svárově (celkový počet nádob, které má Česká Lípa k dispozici, je 250 ks). Občané bydlící v rodinných domech v této městské části se mohou zapojit do projektu tak, že si osobně, písemně, telefonicky, nebo e-mailem objednají přistavení nádoby na bioodpad na adresu Městského úřadu - technický odbor, telefon 487881242 Ing. Bínová, e-mail: binova@mucl.cz. První nádoby by se tak do městské části Holý vrch měly navážet dle zájmu občanů ke konci května nebo v následujícím měsíci červnu.
Celkové náklady na pilotní projekt sběru bioodpadu činí 575.000,- Kč, z této finanční částky je dotace ze strany Libereckého kraje částka 345.000,- Kč, 230.000,- Kč jsou náklady města a svozové firmy.